czwartek, 9 lipca 2015

O warsztatach bezglutenowych

W ostatniej chwili przeczytałam na fb o kulinarnych warsztatach bezglutenowych. Kiedy zobaczyłam, że odbędą się za kilka godzin w Katowicach, pomyślałam, a co tam, jadę. Uwierzcie, że to było wyjście ze strefy komfortu. Z jednej strony bardzo chciałam tam być, ale moja nieśmiałość dawała o sobie znać. Dodatkowo gotowanie na forum, to było coś nowego i na samą myśl o tym szybciej biło mi serce. 
Pojechaliśmy we dwoje. Warsztaty odbywały się w Katowicach w szkole gastronomicznej. Pierwszy raz byłam w takiej sali. Przygotowane stanowiska, kuchenki. Brakowało tylko porządnego zegara, bo w kącie był jeden, zbyt mały, jak na taką przestrzeń. Przeraziłam się i pomyślałam, że będąc uczennicą nie potrafiłabym gotować w tłumie i to na oceny. Nie ukrywam, że miejsce nauczyciela było dla mnie najbardziej swojskie i to tam najchętniej  przebywałabym.
Warsztaty prowadziła wspaniała Bezglutenowa mama czyli Marta. Na miejsce dojechaliśmy później, z powodu zagubienia w przestrzeni. Nam przypadł do zrobienia domowy makaron. Pierwszy raz  go robiłam, zazwyczaj dla siebie kupuję, bo tylko ja jestem chora na celiakię. Z każdą minutą napięcie spadało i śmiałam się cały czas. Nasz makaron był potrzebny do domowego rosołu, który pyrkał na małym ogniu. Ostatecznie rosół zmienił się w pomidorową. Na koniec po posprzątaniu stanowiska, odbyła się degustacja. Dań było mnóstwo, wytrawnych i słodkich, zimnych i gorących, pysznych! Następnym razem nie będę się zastanawiała, pojadę. Polecam bardzo. Zawsze można nauczyć się czegoś nowego, porozmawiać z innymi, którzy są w podobnej sytuacji, no i spotkać Martę.Nie miałam czasu na robienie zdjęć. Pracowaliśmy i to było super. Na koniec okazało się, że szkoła nie jest położona w najciekawszej dzielnicy. Podczas, gdy my wycieraliśmy pot z czoła podczas pracy, ktoś ukradł nam kołpaki z samochodu. Czasami nie lubię niespodzianek.

5 komentarzy:

  1. No to moc wrażeń ;) co tam kołpaki, ważny ten uśmiech!

    OdpowiedzUsuń
  2. This is the precise weblog for anybody who needs to seek out out about this topic. You notice so much its almost arduous to argue with you. You positively put a brand new spin on a subject that's been written about for years. Nice stuff, simply nice!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz